5er: E60, E61-Skrzynia automat 6HP26Z wymiana oleju?" /> 5er: E60, E61-Skrzynia automat 6HP26Z wymiana oleju?" />
Uwaga! Zapraszam do działu O SOBIE! Nie biorę odpowiedzialności za szkody powstałe podczas programowania/kodowania/diagnostyki!!!
Drodzy Użytkownicy, piszcie proszę na forum o swoich problemach, aby każdy mógł przeczytać! Pisanie na PW nie pomoże innym! Pod każdym postem jest fajny guzik THANKYOU - jeśli odpowiedz Ci pomogła, podziękuj!
Nie widzisz wszystkich działów? Nie jesteś Aktywnym Userem! Aktywnym Userem może się stać tylko osoba aktywna na forum, dzielącą się swoimi doświadczeniami! Brak Ci doświadczenia? Wspomóż forum a staniesz się Aktywnym Userem - http://bmw-diag.pl/donate.php

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 21 Głosów - 4.1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynia automat 6HP26Z wymiana oleju?
14-06-2011, 02:23
Skrzynia automat 6HP26Z wymiana oleju?
Witam, panowie mam dylemat wymieniać czy nie wymieniać olej w tej skrzyni?
Przeczytałem już mnóstwo forów i wątków i już sam nie wiem co mam robić skrzynia wydaje mi się, że działa bez zarzutów przebieg 112 tyś km
Samochód 01.2007
Filtr z miską cena ASO ponad 800zł na allegro niby oryginał mniej niż 400zł
Co do oleju też mam dylemat, czy oryginał ASO cena około 110zł - 1L

Wyczytałem też, że oleje do tej skrzyni to:

Shell M 1375.4 który dostępny jest tylko w ASO
ZF LifeGuard Fluid 6 (podobno Shell M 1375.4 w butelce firmowanej przez ZF)
RAVENOL ATF 6HP Fluid , który jest zamiennikiem M 1375.4

Myślałem o miska filtr allegro + olej RAVENOL, kolega z forum 7-er sprzedaje takie zestawy cena około 700zł komplet!

Co myślicie o takim komplecie? Wlewał już ktoś taki olej? Czy są jakieś procedury wymiany oleju, ponoć trzeba po zmianie skrzynie skasować i od nowa uczyć.

PS. Dodam jeszcze, że moja skrzynia ma lekki wyciek z elektro złącza jeśli dobrze pamiętam i aby wymienić ten uszczelniacz ponoć trzeba odkręcać miskę.
Był bym wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
      Znajdź wszystkie posty użytkownika
Add Thank You Odpowiedz cytując ten post
14-06-2011, 09:30
RE: Skrzynia automat 6HP26Z wymiana oleju?
Ten zestaw jest ok. Tuleję wymienia się zawsze z olejem.
Jak ze skrzynią się nic złego nie dzieje ja bym wymieniał ale gdy są jakieś niepokojące objawy to po wymianie dolączysz do tych ktorzy twierdzą że wymiana oleju zabija skrzynię. Matrix
06-09-2011, 19:20
Witam Panowie, wymieniłem olej na powyższy zestaw i wg mnie skrzynia chodzi płynniej tzn, gładko zmienia biegi, mniej odczuwalnie. To na razie zauważyłem, ze skrzynią nie miałem żadnych problemów przed zmianą, lecz postanowiłem profilaktycznie zmienić olej.

I teraz mam następne pytanie, czy po takiej zmianie muszę resetować skrzynię? Czytałem, że można to zrobić nawet bez podpinania pod komputer, ale ja bym wolał to dla pewności zrobić programem.

W DISie jest to z tego co zauważyłem w:
SERVICE FUNCTIONS/DRIVE/TRANSMISSION CONTROL/CALIBRATIONS/RESET LEARNING FUNCTIONS

Są tam jeszcze inne funkcje ale nie chcę czegoś spieprzyć więc nie ruszam.

INPA której bardzo mało używam, ze względu na to, że mam nowszy samochód (01/2007) a nowsze wersje są bardzo zgermanizowane a niemiecki jest dla mnie... ponoć też można to zrobić.

Czy bez problemów mogę zresetować wyuczone funkcje?

Dodam jeszcze opis tej skrzyni dla zainteresowanych:

KLIK
06-09-2011, 20:48
Możesz skasować ale nie musisz.
Ja zawsze kasowałem zmieniając soft SSS....
Kasować można chyba wszystkim nawet Carsoftem, ja to robiłem też Inpą.
04-10-2011, 21:19
Ja również zamówiłem ten zestaw z allegro (Ravenol + miska). Wymiana jak tylko przyjdzie mam nadzieje, że przez ten Ravenol nie rozsypie mi się skrzynia. Widząc same pozytywne opinie na jego temat zarówno na forum bmw-klub.pl jak również na innych myślę nie powinno być źle. Rozmawiałem z mechanikiem, który będzie zmieniał i powiedział że jeśli ten zamiennik spełnia normy skrzyni to nie może się nic posypać!

Czy w inpie można zobaczyć jaka jest temperatura oleju w asb? I jak w inpie zrobić reset skrzyni po wymianie oleju?
04-10-2011, 21:51
Wymiane oleju zaleca sie zawsze, firma ZF, producent skrzyn w Niemczech zalca wymiane!!!! Olej niewymienialny to wymysl BMW.

Jednakze skrzynie na padnieciu moga dobic skrzynie, przynajmniej na krotko reanimowac.

Po wymianie oleju powinno sie skasowac adaptacje skrzyni. Dodatkowo jesli skrzynia sprawia problemy (sprawna skrzynia) dobrze jest zrobic update sterownika, skasowac adaptacje i wymienic olej. Takie problemy sa znane w E65.

W niektorych skrzyniach warto wymienic od razu prowadnice, przelotke wtyczki mechatronica. Bo zaczyna cieknac tam, wiec za jedna robota.

Olej Ravenol jest ok, pod warunkiem iz nie podroba z jak to na allegro bywa, tak jak i taiwanskie miski!

Polecam sklep na allegro: motoshop24 - http://www.m24.na.allegro.pl - znane i sprawdzone przeze mnie. Towar oryginalny z Niemiec!

Pozdr.

Admin
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-10-2011, 22:37
Właśnie od tego kolegi kupiłem ten zestaw ze wszystkim olejem, filtrem, uszczelką i przelotką do przewodów. Softu raczej nie będę wgrywał bo nigdy tego nie robiłem jedynie skasuje w disie adaptacje skrzyni. Chyba że inpą też się da? czytałem gdzieś że można również zrobić jakiś trik z gazem do deski na 30s i później jazda ze zmiennymi prędkościami!
04-10-2011, 22:57
To ten trick z e65:

- Wcisnij klucz (bez naciskania hamulca)

- Nacisnij 1 x guzik START (bez naciskania hamulca), tak aby zapalily sie zegary (nie startuj silnika)

- Wcisnij mocno pedal gazu, tak aby wcisnal sie wlacznik kickdown i trzymaj w tej pozycji 25 sekund

- po tych 25 sekundach odpal silnik .......

http://7er.pl/showthread.php/11793-Popra...t=skrzynia

Pozdr.

Admin
      Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz